Pet Avrupa

Köpek İtaat Eğitimi

Köpek itaat eğitimi hizmeti Pet Avrupa olarak vermiş olduğumuz eğitimlerden biridir. Bu eğitimler temel itaat eğitimi ve ileri düzey Köpek itaat eğitimi olmak üzere iki aşamalıdır. Özellikle birinci temel itaat eğitimini almış ve bunu geçmiş olan köpeklere ileri düzey eğitim verilmesi uygundur. Temel itaat eğitimini almadan diğer eğitimler alınamaz. Her şeyin başı temel itaattedir. Bir köpek sahibi ile uyum yakalayabiliyor ise, onu lider olarak benimsiyor ve bunu da uygulayabiliyor ise, ileri düzeye eğitime geçmesi de kolay olacaktır.

Köpekler insanlar ile birlikte yaşadığı zaman bazen liderlik davranışları gösterirler. Her bir köpeğin belirli karakteri bulunmaktadır. Bu karakter yapısı da onun zorlayıcı bir evcil hayvan mı yoksa uyum içerisinde bulunabilir evcil hayvan mı olduğunu göstermektedir. Bu sayede köpekler ile insanlar arasında kurulan bağın derinleşmesi için itaat eğitimi gereklidir. Köpeğinizin liderin kim olduğunu anlaması için bu önemlidir. Tuvalet eğitimi ne ise Köpek itaat eğitimi de o olmaktadır. Ancak bu şekilde uyum sağlanabilir ve mükemmel özellikte sitemli bir çalışma sağlanabilir. Evcil hayvan sahiplerinin evcil hayvanları ile birlikte sağlıklı ve rahat bir yaşam sürmelerinin temelinde itaat eğitimi yatar. Köpeğiniz sizin sözünüzü dinler ise, onunla insan içerisine çıkabilirseniz, kalabalık ortamlarda sorun yaşamadan durabilirseniz, hayat size kolaylaşacaktır. Sürekli dışarı çıktığında diğer köpeklere saldıran, kedi kovalayan, insanların üzerine atlayan ya da çocuklar ile oynamak isteyen fakat yanlış anlaşılan heyecanlı hayvanlara sahip olmak hayatınızı zorlaştıracaktır. Her köpek eğitilebilir. Bazı köpekler anneden ilk doğan ya da son doğan olarak farklı karakteristik özelliklere sahiptir. İlk doğan her zaman ilk memeye gidendir. Gözü açıktır. Hareketlidir. Hayatta kalmak için çok çaba sarf etmiş ve çok hareket kabiliyeti kazanmıştır. Bazı evcil hayvanlar yerinden kalkmaz ve üşengeçtir. Bazısı ise hiç yorulmak bilmez ve enerjisi hiçbir şekilde bitmek bilmez. Hal böyle olunca da köpeklerin karakteristik özelliklerine uygun eğitimlerin sağlanması onlar üzerinde etkili olacaktır.

Tasmalı ya da tasmasız yürüyüş, oturma, kalkma, gelme, oyun oynarken daha kontrollü davranma gibi durumlar istenir. Köpek itaat eğitimininiçerisinde de bunlar bulunmaktadır. Bunlar ilk düzey olan temel Köpek itaat eğitimi içerisinde yer almaktadır. Sizi gerçek hayatta zorlayacak hangi durumlar var ise, o olumsuzlukların üzerine gitme ve evcil hayvanınızda o istenmeyen durumu ortadan kaldırmaya yönelik bir eğitimi kapsamaktadır. Örneğin köpeğiniz kedileri gördüğü zaman sizin sözünüzü dinlemiyor ve koşup onu kovalıyor ise bu bir sorundur. Siz çağırdığınızda gelmiyor ise bu daha büyük bir sorundur. Yürüyüşlerinizde uzatma kayışını kabul etmiyor ve sizi sürüklüyor ise liderin kim olduğunu öğrenmemiş demektir. Basit ve ufak hareketler ile ona liderin kim olduğunu öğretmek de bizim işimizdir.

Pet Avrupa Köpek Eğitim Merkezi

Pet Avrupa Köpek Eğitim Merkezi olarak köpek itaat eğitimi sırasında ödül ceza yöntemi kullanmaktayız. Ancak vermiş olduğumuz cezalar birincil tip değil ikincil tip cezalar olmaktadır. Yani mahrum bırakmayı ceza olarak kullanmaktayız. İstendik davranışı yaptığında ödül verme, istendik davranışı yapmadığında ise mevcut ödülü ortamdan çekerek, ikincil tip ceza oluşturmaktayız. Eğitilemeyen köpek yoktur. Her köpek kendi karakteristik özelliği bünyesinde eğitilebilir. Bunun için uygun yaş aralığına gelmesi ve uygun eğitimi profesyonel bir köpek eğitim uzmanından almış olması yeterlidir. Köpek itaat eğitimi ile birlikte sunulan her profesyonel yaklaşımı sizler de Pet Avrupa farkı ile ortaya koyacaksınız. Her zaman güvenilir ve uzun ömürlü eğitimin faydalarını hissetmek için sizler de köpek eğitim merkezimizden destek alabilirsiniz.